| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop in mai si inca nu m-am interesat de pret, calitate sau magazin...am buget pentru el in jur de 1000euro.pe care mi-l recomandati? cineva care stie! mc!

9 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

La 1000 de euro deja iti permiti unul bun...nu iti voi recomanda un model anume, ca nu stiu de unde esti... dar te sfatuiesc sa iei un Sony Vaio, sunt cele mai bune...in privinta calitatii nici nu se pune problema. dar daca vrei un model anume sa iti recomand, spune mai intai la ce vrei sa il folosesti cel mai mult...jocuri, filme si muzica...sau mai mult business?

Janina
| Janina a răspuns:

Daca iti cauti un laptop foarte bun, rezistent si care sa te tina ceva vreme buna, iti recomand aproape orice de la DELL! sunt cei mai buni in acest domeniu. Acer-urile sunt bune circa 3-4 ani, 5 daca ai noroc, la mine a tinut 4 dar l-am uzat si lovit intruna (nu ma deranja el ci jocurile care nu le prea castigam, am dat in el :p). cat despre alte modele, dupa Acer as recomanda Hp, iarasi pe ultimele locuri in lista mea, desi acum am unul din acesta si merge binisor, au aparut unele cu ceva calitati suplimentare, dar nu foarte rezistente, doar asa ca moft (gen standby la inchidere, aprindere foarte rapida, dar nu cine stie ce!)
revin si iti recomand un DELL, orice model. daca vrei uite niste linck-uri bune:
www.cel.ro - ai o gama variata de optiuni - http://www.cel.ro/laptop-notebook/dell/
Orice ai alege, iti sugerez sa aiba:
-Centrino Core 2 Duo sau orice core 2Duo
-Frecventa procesor - 2.5 sau mai mult (pentru grafica buna la jocuri si sa iti mearga bine)
-Memorie standard: 2048 rami - cel putin sau mai mult, eventual care sa se poata extinde (scrie la orice descriere treaba asta)
-Capacitate HDD: 320 GB - mai putin sau mai mult depinde de ce vrei sa iti pui pe el. Sugerez 320 dar daca vrei sunt si mai mari!;)
daca incepi de la linck-ul acesta, gasesti laptopuri foarte bune, pret bun, dar si pe culori diferite si placute:
http://www.cel.ro/laptop-notebook/dell/2a_9
multa bafta!;)

| hugin a răspuns:

Eu am un hp deja de 2 ani si-ti recomand orice hp pentru. ca sunt de calitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu laptopul, are verisoara mea.sunt din barlad, vaslui.am 14 ani si cu busnissu nu am eu treabalaughingnu stiu sa vad si eu ce imi place.mc pentru recomandari!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ma pricep. i am sorry.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru tot!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un sony vaio VGN-FZ470E/B pentru tine nou,
pret magazin approx 4500, pret pentru tine 3400

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

VGN-FZ470E/B la 0721785678

| pupaza a răspuns:

Eu am dell si e foarte bun. Ti-l recomand