| anyhylator a întrebat:

Vreau sa scot o poezie la imprimanta, are multe strofe si nu vreau sa scot mai multe foi cu poezia si vreau sa trec strofele pe 2 coloane, cum fac, ca de exemplu daca, copiez poezia intr-un doc text si lipesc o strofa in dreptul alteia se suprapun. Stiti vreo metoda?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Se poate sa scrii pe coloane. Vezi ca in Microsoft Word ai optiunea "Columns". Uite aici un tutorial: http://www.trickyways.com/2010/05/how-to-create-columns-in-word-2007-2010/