| Tibi15 a întrebat:

Vreau sa stiu care este problema. Ma joc minecraft si am fost la munte ( m-am conectat la wi-fi pe alta retea de net RDS, avand alt IP ) si mergea multiplayer ( serverele erau on ), dar cand ajung acasa ( am net de la UPC ) imi arata serverele offline. Vreau sa stiu care este problema ( ce setare trebuie facuta sau nu trebuie ) sa stiu daca sa-i chem pe cei de la net sau daca nu...

1 răspuns:
| dge18 a răspuns:

Pentru categorie este ok, este vorba de net!
Deci tu trebuie sa-ti verifici netul daca merge in primul rand. Si in al doilea rand poate serverele arata offline dar daca te connectezi pe ele iti merg! happy
Incearca asa. Bafta!