| DanielF94 a întrebat:

Vreau si eu un răspuns rapid.
Am o sursa noname de 300W(da cred ca scoate mai puțin) si o placa video pe 256biti care cere 400W sa fie sursa. Timp de 2 săptămâni nu îmi dădea artefacte pe ecran decât daca o solicitam in jocuri acum vad ca chiar si când ma uit la un video pe net imaginea devine "spălăcită".Da iau o sursa "țeapăna" din 80-120 Ron scap de artefacte?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Artefactele din cate stiu nu apar din cauza sursei ci din cauza ca nu este racita indeajuns placa video.
Descarca un program ce indica valorile indicate de senzori si o sa te convingi.
Recomand MSI Afterburner sau HWinfo.

Daca vrei sa schimbi si sursa, iti recomand sa cumperi macar asa ceva: http://www.pcgarage.ro/surse/chieftec/gpa-350s8-bulk/

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu exista surse tepene la 80-120 RON. Nu mai cumpara tampenii, ia una cu care stii ca stai calm vreo 5 ani de-acum incolo. Nu cred ca ai umbla pe strada cu un BMW care are motor de Lastun sub capota... la fel si cu sursa.
http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/ssr-430st-430w/

| CPAElites a răspuns:

Ce placa video e?
Eu zic ca placa video are memoriile "DEZLIPITE" adica lipituri reci!

| Robyroberto32 a răspuns:

Din pacate nu exista sursa teapana la 80-120 de lei, ce ar fi cel mai indicat pentru tine e o sursa de 450-500w( depinde de restul configurarii) 80-85% care e peste 150de lei