| Fatayou a întrebat:

Windows 10! Toata lumea discuta despre Win 10.Nu ca as avea o problema in legatura cu discutiile astea, dar si eu vreau sa-mi instalez si nu stiu cum desi am Windows 7.Am asteptat o perioada poate imi apare si mie intr-un colt ceva, dar nimic.Chiar as vrea sa mi-l instalez pe un CD sau stick, daca exista vreo modalitate ca sa nu fie necesar sa cumpar originalul.Asa ca intrebarea mea este:Cum l-as putea instala cu tot cu stick/CD?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De ce sa il pui pe un usb sau cd cand poti face upgrade direct la 10?
Descarca acel tool ( 32 sau 64 bit ) depinde pe cati biti este sistemul tau de operare win7 iar el se va ocupa de tot in maximum 40 minute ai windows 10.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

| Fatayou explică (pentru Jipa95):

Nu m-ai inteles sau poate n-am fost destul de explicita.Eu vreau sa salvez instalarea pe stick ca atunci cand va trebui sa-l reinstalez sau cand imi iau alt PC/Laptop sa nu mai fie nevoie sa umblu prin magazine dupa CD-ul original.

| Jipa95 a răspuns (pentru Fatayou):

Eu am incercat sa-ti explic in limita regulilor de pe site nu ca, nu am voie sa postez link-uri cu produse piratate samd.

| horia2012 a răspuns:

Iti va apare in colt numai daca faci toate update-urile si iti rezervi o copie a W10. (asta in cazul in care W7 il ai cu licenta valida si activat), nu se stie daca mai tarziu nu vei avea probleme din cauza unei licenta ilegale. Daca ai facut tot si nu ai rabdare sa-ti apara iconita jos, poti descarca de pe site-ul Microsoft imaginea ISO pe care o folosesti prima data pentru a face upgrade, dupa care aceeasi imagine o poti folosi si la "clean install". Se va activa automat pe internet. Imaginea ISO descarcata o poti folosi pentru a face un stik bootabil sau scrii un DVD cu ea. Daca in schimb vrei sa faci un clean install (sa te fofilezi de upgrade), o sa-ti ceara serial(il poti instala si fara) dar o sa fie trial.
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

| CinevaNou a răspuns:

Mai bine asteapta o vreme, inca are multe probleme win10.

| Peridava a răspuns:

Mai ai rabdare. Am prins la stiri "un colt" de informatie cum ca ar folosi toate datele din PC-ul tau si din ce faci pe net. Nu stiu cum, nu am vazut toata stirea.