| alessssssss a întrebat:

Afecteaza cu ceva decodarea unui telefon? afecteaza ceva la el? si vorbesc despre un Samsung s4

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex nu sunt afectate telefoanele.

| Pacala a răspuns:

Afecteaza doar garantia, in cazul in care ai garantie la el. De functionat va functiona la fel. Incearca eventual sa il decodezi folosind codul NCK (se gaseste contra cost, pe site-uri care fac decodare online). Iei codul, pui in telefon o cartela a unui operator pe care telefonul nu merge. Telefonul iti cere sa bagi codul NCK. Il tastezi, dai OK si gata. Si pastrezi si garantia. Vezi ca daca e telefon luat de la Orange poti lua codul gratis, in unele cazuri. Iti faci cont la ei in Webcare, alegi optiunea "Service - Decodare telefon", si ceri codul NCK de acolo.