| DiDa222 a întrebat:

AJUTOR!

Am Nokia Lumia 520. Deoarece nu imi ajunge memoria telefonului am card SD. Cand pun o poza fie direct prin card fie prin cablu USB totul e ok. Cand intru in folderul cu fotografii de pe telefon sa imi vad poza imi apare de 2, 3 sau chiar de 8 ori aceeasi poza. Si asta se intampla cu toate pozele pe care le pun. Iar daca sterg una din aceste 2, 3, ..., 8 poze se sterg toate.

Dau funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| IonutRM a răspuns:

Incearca sa pui pozele, conectand cardul sd la pc printr-un micro sd adapter, dar ce ai spus tu mai sus nu-si are explicatia, inseamna ca s-a intamplat ceva cu cardul tau SD sau cu telefonul tau care vede pozele multiplu! Ai putea face un tichet de ajutor la Nokia! O zi frumoasa sa ai.

2 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Simplu pune o singura poza din alea in memoria telefonului apoi le stergi alea de pe card apoi o muti inapoi in card si apoi nu se mai multiplica.

| DiDa222 explică:

Notefree: am incercat si nu merge desi logica ta e buna. Le.am scris pana la urma celor de la Nokia si astept un raspuns. Multumesc.