| LoveYouR a întrebat:

Ajutor! Cineva cu windowsphone? puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Am un Nokia Lumia 610 (WP7).

L-am bijuterit timp de 2 ani de zile,ce nelamuriri, sau ce probleme ai?

Colegul cu XL-ul, ala nu mai are WP telefonul, am si eu X Dual Sim si e o versiune de Android modificata, nu mai este WP.

| availablehandyman a răspuns (pentru Magnifico):

Da. dar nu am google play, sad tot de pe magazin descarc jocuri

| Magnifico a răspuns (pentru availablehandyman):

Da,dar nu descarci de pe Marketplace (unde descarci pentru WP).

Ti-am spus, am si eu un Nokia X Dual Sim, si e tot la fel ca al tau, doar ca al tau e mai performant.

Vezi ca jocurile le poti scoate pe PC de pe android.mob.org spre exemplu (ai grija sa bifezi totusi marca telefonului).

Singura problema este cu memoria interna la mine (am un card de 8 GB dar degeaba fara root nu faci nimic, si nu vreau sa fac asta).

In prezent am circa 20 si ceva de jocuri:

-Farmign Simulator 2014
-Real Car Parking
-Okey
-Zombie Highway
-Wipeout
-Temple Run 2
-Subway Surfers
-Hungry Surf Evolution
-Into the Dead
-RedLine Rush
-Skate Party
-Pottery
-Fruit Ninja HD
-Te crezi destept?
-Poolbar
-Perfect Piano
-Race the Traffic
-Real Drift
-Z Hunter
-Flick Soccer
-Formula Unlimited
-CS Portable (am 2 versiuni una Counter Strike 1.6 portable si cealalta Critical Strike Portable)
-HN 2012
-My Tom
-Backgammon
-ChampManager

Si toate astea au incaput in memoria telefonului (aia 2 GB liberi din 4)

Nu ai Google Play, pentru ca telefonul functioneaza pe platforma celor de la Microsoft, avand ca sistem de operare o versiune de Android mult modificata.

Nokia ramane "tare", sau mai bine zis "in top" prin aplicatiile GPS si cele de socializare.

| availablehandyman a răspuns (pentru Magnifico):

Nu stiu, mie mi se pare un tel bun, si are si aspect ecran de 5 e destul de bun

| Magnifico a răspuns (pentru availablehandyman):

Al meu e mai mic,dar ai dreptate,este un telefon foarte bun, doar e produs de Nokia, uita-te ca Samsung sunt si televizoare, si multe altele, dar Nokia e doar telefoane.

| availablehandyman a răspuns:

Da, am eu Nokia XL, de ce?

| LoveYouR explică (pentru availablehandyman):

Poti sa descarci aplicatii/jocuri? Eu mi-am facut conturile alea parinte-copil pe Microsoft si nu merge...sub nume apare niciun wp8 gasit sad

| Magnifico a răspuns (pentru LoveYouR):

Stai putin, cel mai simplu este sa-ti creezi un cont nou, si sa adaugi la "Varsta" minim 18.
Atunci nu vei mai avea probleme de genul.

Daca intr-adevar ai un parinte ce detine un telefon cu WP si el doreste sa-ti configureze telefonul atunci ar trebui sa urmezi instructiunile de pe windowsphone.com.

http://www.windowsphone.com/......dows-phone signin=true

| axml34 a răspuns:

Am eu un Nokia lumia 625 care e problema? Windows phone 8.1

| denismen51 a răspuns:

Am eu. Care-i problema?