| AndreeaM1 a întrebat:

Alaltaieri mi-am scapat iPhone-ul 5c in apa, a stat 5-10 secunde si cand l-am scos se apasa singur pe Voice si dupa s-a inchis pana sa il inchid eu. L-am sters cu carpa, l-am pus putin pe calorifer si l-am aspirat si l-am bagat in orez pana acum 30min. A stat in orez 2 zile. Am incercat sa il deschid si nu mergea, l-am bagat la incarcat si imi aparea bateria pe rosu si niste liniute in rosu apoi aparea Apple, se inchidea, iar aparea bateria si tot asa incontinuu. L-am concectat si la PC si tot asa face. Lucrul bun e ca am facut asigurare cand l-am cumparat,dar in ce consta mai exact? (Am inteles ca mi-l repara ei gratuit, daca nu merge reparat imi da altul identic sau ceva asemanator), si mentionez ca de la Altex l-am cumparat pe la sfarsitul lunii iulie.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai înţeles bine!
Dacă ai făcut Asigurare, atunci îl repară ( dacă se poate ) sau îţi dau altul ( acelaşi model )!

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie sa suni la asigurare,(poate dura cateva zile pana iti raspunde cineva, dupa aceea merge totul struna) predai telefonul vechi il elimini din Icloud, elimini gasire Iphone si in 15 zile ai altul.

| ishallhelpyou a răspuns:

Vezi conditiile de garantie, este vina ta ca l-ai scapat in apa... s-ar putea sa nu-ti acopere garantia sad

In principal, ce descrii tu este un scurt/problema la baterie sau un circuit, oricum iti recomand sa te duci la service.

| AndreeaM1 explică:

Garantie am pe 2 ani si nu ma ajuta cu nimic, insa cand l-am achizitionat mi-au recomandat asigurarea (am platit 3 milioane in plus ce-i drept) si mi-au spus ca daca este furat, il sparg etc mi-l repara sau mi-l inlocuiesc. multumesc!

| Patrasescu_Mihaita_2000 a răspuns:

Ce model este?