| anonim_4396 a întrebat:

Am 5G bonus activ pana la data de 31/12/2016 pe Orange,si nu il pot folosi, am si optiune activa...ce pot face?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

5G? Ai tu vreo retea in Romania cu 5G? Pe ce lume traiti? De prin 2020 incolo, ai o sansa!

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Am inteles! A vrut sa spuna ca are 5000MB=5 GB de internet si nu poate folosi pentru ca telefonul lui este simplu (nu e smartphone) si nu este echipat cu conexiunea cu internetul!

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Buna Oana! Mergeti la dealerul (magazinul) de unde aveti telefonul dvs. si rugati-l sa va consulte despre cei 5GB de internet acumulat si o sa vi-l schimbe telefonul tau cu unul smartphone simplu si ieftin cu conexiunea cu internetul si asa poti folosi gratuit acei 5 GB!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea verifica situatia, ne poti oferi numarul de telefon, prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

De ce nu il poti folosi?

| Anaconda3 a răspuns:

Mai pronunta o data ai 5G, de unde ai luat tu reteaua si router-ul care sa functioneze in retea 5G ca vreau si eu, 5G este in faza de testare si se estimeaza ca o sa apara in 2020 poate vrei sa spui 5 GB de net