| Tanana12 a întrebat:

Am asa zisul virus poltia romana care mi- a aparut pe chrome in timp ce cautam ceva pe telefon. faza e ca m-am speriat si am inchis chrom-ul si cand am intrat iar pur si simplu am inchis fila.
Asta s- a intamplat pe la 2 dar de atunci nu mai mi-a aparut nimic.
Intrebarea e daca a fost virus sau a fost altceva?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un virus a fost

| lpavel a răspuns:

A fost un virus dar daca ai putut inchide acea pagina atunci s-a intamplat o minune si ai scapat de ea, de obicei nu mai poti inchide pana nu reinstalezi Windows, deci tu ai scapat foarte bine, esti mai norocos... happy Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te amagi ca ai scapat.u vreau sa te sperii dar virusul odata intrat in browser acolo ramane, nu il da nimeni afara. Asa ca el iti umbla in parolele salvate si iti trimite email cu o atasare politia romana si cu nu stiu ce suma deachitat in termen de nu stiu cat timp, apoi iti blocheaza sistemul exact ca acelui...barbat care si-a ucis copilul si apoi s-a sinucis.Pentru a scapa de acel virus care sper ca inca nu ti-a furat adresa de email din browser, dezinstaleaza browseru si il reinstalezi din nou. Dupa dezinstalare, baga un antivirus kaspersky sau cel putin malwarebytes Antimalware ca e gatuit si il instalezi.Scanezi cu el,o data,de doua ori, de trei ori, pana da rezultat zero la virusi gasiti. Daca si dua aceea vei primi un email de la acest virus numit Politia Romana, reinstalezi windowsul fara sa sakvezi din local discC nimic, in afara de poze si filme.

Instalezi un antivirus cu o optiune on line ca sa blocheze paginile detectate ca fiind de atac.
O seara faina.

| Tanana12 explică:

Pentru Ramon... faza e ca mie pe telefon mi-a aparut si am reusit sa inchid fila cand am intrat iar pe chrome..am sa vad daca primesc vreun email cum spui tu dar sper sa nu.