| adi787 a întrebat:

Am cumparat un S3 i9300 de pe site-ul Online-tel.ro in ianuarie 2014 si acum am un an si ceva de cand am s3-ul, am avut niste probleme cu displayul, imi aparea uneori niste linii negre pe ecran, sau mi se bloca touchscreen-ul, am ignorat toate erorile astea care le avea display-ul, si ieri seara am vrut sa umblu pe telefon si mi s-au ars pixelii de pe ecran, cand activez ecranul nu se vede nimic, doar niste pixeli colorati un ecran negru, mai exact, s-a dus tot displayul, si voiam sa ii sun pe cei de unde am comandat telefonul sa mi-l trimita intr-un service Samsung sa mi-l repare ca mai am 1 an garantie, dar site-ul a fost inchis pentru ca a dat faliment, acum cum as putea sa fac sa trimit telefonul intr-un service Samsung, daca am garantia si factura de la site-ul care a dat faliment, trebuie sa fie o cale sa pot trimite telefonul cu garantie intr-un service cu curierul.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În Certificatul de Garanţie sunt menţionate Service-urile care ASIGURĂ Garanţia ( indiferent dacă site-ul vânzător a dat, sau nu, faliment )!
Mergi cu telefonul + Factura la unul din acele Service-uri!

Toate cele bune.