| Altamira a întrebat:

Am Nokia Lumia 610, si am o problema cu el. Cand apas pe butonul deschidere/inchidere, atunci cand e deschis, imi apare imaginea cu " trage in jos pentru a inchide" cand de fapt eu vreau sa ridic imaginea pentru a umbla pe el. Si dupa ce dau in sus pentru a nu se inchide, dupa 3 secunde el se inchide. Si incerc de 100 de ori pentru a-l deschide. Apas pe butonul ala, vibreaza dupa care iar se inchide, incerc de multe ori pentru a se deschide. Stie cineva vreo solutie? Trebuie sa dau reset sau ceva de genu? E defect complet baterie, ceva? Ca sa stiu daca sa cumpar altul sau sa-l duc la un sediu gsm? Am intrebat aici fiindca e destul de departe gsm-ul. Funda, multumesc pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| Anonymus123123 a răspuns:

Știu ce e. Am pățit și eu așa, doar că cu un 635. Butonul de închis/deschis este blocat să transmită că este apăsat când de fapt nu este. M-ai putea ajuta cu o fundă, la fel cum te-am ajutat și eu. Apropo, in legătură cu rezolvarea, ori îl duci sa îi schimbe butonul, ori îți cumperi alt telefon.