| Nikolassss a întrebat:

Am o cartelasa cosmote frog de aproximativ 3 ani, am scos~o din telefon si cand o bag inapoi imi zice introduceti sim, am incercat si cu alta cartela si merge fara probleme '(tot cosmote) telefonul nu este codat! Niste sfaturi ceva? macar sa pot copia numerele de pe ea.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, cartela s-a distrus şi va trebui să mergi cu ea la o reprezentanţă Telekom pentru a fi schimbată cu o cartelă nouă!
Să ai la tine C.I.

Toate cele bune.

| DataSoft a răspuns:

Este posibil ca sa se fi magnetizat cartela..deci nu va mai functiona ever..asa ca merg la un magazin telekom ca sa o schimbi.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Vita medie a enei cartele este de 12/24 de luni. trebuie sa mergi cu ea la cei de la Telekom sa o schimbi si ei ati vor spune si daca poti sa mai scoti numerele dupa ea. Stiu ca la Orange mergea la Telekom nu stiu daca au acelasi sintem!

| yAdrian a răspuns:

Frog a devenit MTV Mobile => Doar unele cartele frog mai functioneaza. Eu personal, am frog, deocamdata. Nu stiu cat ma va mai tine si pe mine... Singura solutie e la Telekom sa iti faci o alta cartela de Telekom cu acelasi numar.