| Cosmin162749 a întrebat:

Am un note 3 SM-N9009 asta e versiunea din china cu doua sloturi de sim, unul in dreapta unul in stanga. Cel din stanga imi merge mie cu orice cartela iar cel din dreapta merge doar cu ceva cartela din china, in fine. Pe el prind doar semnal 2g...asta inseamna ca am o cartela compatibila numai cu 2g? nu pot schimba pe 3g sau altceva..am pur si simplu date mobile. La un service mi s.a spus ca trebuie sa imi aiu o cartela de 100kilo sau ceva de genul sa prind semnal 3g. Deci ar tebui sa imi schimb cartela ca sa am 3g?

Răspuns Câştigător
| Cozzmy13 a răspuns:

La majoritatea telefoanelor e asa slot1 - 3G slot2 - doar 2G,

| Cosmin162749 explică (pentru Cozzmy13):

Daamn...deci nu ar avea rost sa schimb cartela. Oricum nu folosesc asa des datele mobile dar era bine sa am 3g. Mersi de ajutor xD

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Cosmin162749):

Daca spui ca pe slot 2 merg doar cu cartele chinezesti e si mai grav, n-ai suport pe benzile de la noi pe slot 2. tongue Practic ai un semi-dual-sim tongue

| Cosmin162749 explică (pentru Cozzmy13):

Deci slotul 1 este cdma si merge cu 3g doar in china telekom, iar slot 2 este gsm si poate fi folosit cu orice cartela. dar nu stiu daca e numai si numai pentru 2g.