| guymrs a întrebat:

Am o problema.Am un Samsung galaxy s duos.Il incarc pana la 100%, il scot de la incarcat ma joc cam intre 30-50 min., inchid aplicatia si imi apare ca am 30% baterie si se inchide.Cand il repornesc imi apare ca am 1% baterie.Ce e de facut? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Daca ai garantie du-l la garantie, daca nu du-l in service, eu am avut cam aceiasi problema cu un Orange Nivo si l-am dus in garantie de 3 ori cu chestia asta si au incercat ei sa schimbe bateria si degeaba si a 3-a oara cand l-am dus,au schimbat toate piesele din el, mi-au zis ca a ramas doar carcasa, restul a fost schimbat, problema este de la circuitul de incarcare si placa de baza a telefonului, sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria sad
Eventual, mergi la un Service pentru verificarea acesteia, apoi cumperi alta nouă.

Toate cele bune.