| modeph a întrebat:

Am o problema legata de iphone-ul meu.Numai suna nici la mesaje nici la apeluri,iar cand intru in muzica,bara de reglare a volumului nici numai e.Iar cand incerc sa dau din butonul plus de pe margine si imi apare pe ecran "sonerie" dar nu are nici o liniuta si indiferent de cat apas, tot nu pot da la maxim.Desi difuzarele merg, am mers in setari la sunete ca si cum as vrea sa schimb soneria si functiona.E iphone 4.Stie cineva ce problema ar putea avea si cum as putea rezolva? Multumesc.

3 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Inchide telefonul si porneste din nou. sa ne spui daca s a rezolvat

| vrelian a răspuns:

Cind mai astfel de probleme sau altele inchide telefonul de la buton de la power button sa se inchida de tot apoi il deschizi si o sa mearga.asa cum a zis radu se mai intimpla si sigur daca faci asa se rezolva. daca problema persista atunci reseteazal.cind resetezi toate setarile revin cum era ca nou la setarile fabricantului.deci daca a mers doar inchis cum a zis radu ce faci nu-i dai cea zis? hai ca omu te-a ajutat sint sigur de asta.dar ces alea funde si cum adica dai funda? cei aia?

| Alix17 a răspuns:

Verifica daca este in mod "normal", daca nu incearca sa intrii in player si sa modifici volumul din setari, nu folosindu-te de butoanele de reglare.
Sper ca asta sa te ajute si sa-ti rezolvi problema.
Daca totusi nu se rezolva ar trebui sa-l duci la o persoana ce poate sa ti-l repare sau daca il ai in garantie sa mergi la "firma" de unde l-ai achizitionat.happy