| marina6373 a întrebat:

Am o problema. Mi-am schimbat telefonul și nu îmi pot recupera contul de WhatsApp. Pe vechiul telefon, aveam nr de pe WhatsApp diferit de nr de pe cartela. Nu știu ce să fac, trebuie sa îmi schimb contul?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai cartela de pe vechiul telefon, nu, altminteri, da.

| Ganderoaica a răspuns:

Daca mai ai cartela veche si ai telefon dual sim, le pui pe ambele si instalezi Whatsapp-ul si pui acolo nr de pe cartela veche si după dai la setari si poti sa il treci pe numarul cel nou. daca nu, trebuie sa faci alt cont cu nr de pe cartela noua.