| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Cum aflu daca un sim Orange e dezactivat? De obicei trimiteam mesaje cu raport livrare iar acum scrie esuat. Si nu inteleg de ce. Se poate afla cumva? Mentionez mesageria vocala intra. Dar ma tem ca e dezactivat pentru ca mesajele nu sunt nici macar in asteptare ci esuat.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Informatii despre numar pot fi obtinute doar de catre utilizator prin apel la serviciul InfoCredit (333 sau *133# de pe o cartela PrePay) sau Cronos (415 sau *115#). De asemenea, te rog sa indrumi utilizatorul SIM-ului sa apeleze Serviciul Clienti.
Numerele de contact ale colegilor mei sunt publicate aici https://www.orange.ro/help/contact

O zi buna,
Orange Helper