| Anonim33332132 a întrebat:

Am si eu o probelma :
Am un telefon ALCATEL ONE TOUCH X POP si mi-a mers foarte bine iar acum am incercat sa instalez o aplicatie de 10 mb si zice : Eroare la descarcare nu exista spatiu suficient pe dispozitiv si am card de 8 gb si memoria la telefon de 1 gb am sters toate aplicatiile si tot aceaiasi eroare da ajutati-ma urgent!

2 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Aplicatiile au nevoie de loc si in memoria RAM, care la telefonul tau este de 512 MB. Muta restul aplicatiilor pe cardul SD. Daca ai Android 2.3.x iti va fi mai usor. Poti incerca sa instalezi aplicatia char dupa ce ai repornit telefonul deoarece atunci memoria RAM este mai goala. Ar fi bine sa ai si acel 1 GB de pe telefon liber. Incearca sa muti toti ce poti pe card. Bafta!

| Anonim33332132 explică (pentru Mario1999):

Am mutat tot pe card si degeaba!