| 00andrey00 a întrebat:

Am si eu o problema cu Retrica. Am Samsung Galaxy S3 Neo si ies pozele excelent dar... nu si cand folosesc retrica. Eu pe camera frontala ii o setez la o rezolutie de 1.9 Mpx dar cand fac cu camera frontala de la retrica arata totul ok, dar dupa ce fac poza se vede pixelata pentru ca mi-o transforma in calitatea imaginii de 0.3 Mpx. De ce face asta? Si cum pot schimba setarile!? Pentru ca am incercat toate posibilitatile. sa schimb rezolutia camerei cand fac poza si dupa cu retrica, sa schimb tema. dar este vreo sansa sa reglez rezolutia foto a unei aplicatii din setari sau orice!?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Retrica e o aplicație de distrus poze; din ce spui tu aici, chiar își face bine treaba și nu pricep de ce te plângi?!?

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

Asa sunt came release frontal nu au claritate buna eu am Samsung galaxy s5 si se vede dentil de bine cu camera frontala. Dar nu se vede mereu cum scrie ei ex:0.3 Mpx