| blablablablablabla32 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul. Imi tot apare mesajul "Din pacate, procesul android.process.acore s-a oprit." si nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta? Dau funda raspunsului folositor!

Răspuns Câştigător
| Vasile_Ursut_1976 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut aceeasi problema, singura solutie a fost sa ii dau revenire la setarile din fabrica.
Te duci in meniu, cauti setari, apoi creati copie rez. si reset, apoilasi debifat la realiz.copie sig.
Si te duci jos de tot la Revenire la datele din fabrica!
Acum depinde si ce model de telefon si ce sistem de operare are,poate pasii sunt altii,dar daca reusesti sa il resetezi o sa mearga sigur.
Din momentul resetarii, toate datele tale din telefon se vor pierde, updateurile de soft se sterg, iar telefonul revine la forma in care a fost cumparat.
Aceasta este singura solutie sa il repari, eu am avut android 4.1.1 jelly bean.In afara de reset ai putea sa ii faci update de soft, dar depinde daca are disponibil asa ceva, cel mai bine ii dai reset. Daca ignori problema in curand sistemul deoperare va incepe sa opreasca din aplicatii una cate una, unele foarte importante ca lansatorul raspunzator de imagine.
O zi buna,
Adrian!

| Tai_Pan_Constantin_1954 a răspuns (pentru Vasile_Ursut_1976):

Multumesc! Sfatul dat, e cel gandit si de mine.Numai de bine.

6 răspunsuri:
| robandu99 a răspuns:

Salut..nu le baga in seama..nu inseamna nimic..si pe tableta mea apar din astea.dar dau ok si merg mai departe...asa te sfatuiesc sa faci si tu..Bafta!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru robandu99):

Nu ai inteles prea bine, are un moment ciudat in care procesul se opreste si chiar daca dai ok, iar iti apare acelasi mesaj, si nu mai poti scapa de el!

| robandu99 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Reseteaza telefonul..la revenire la setarile din fabrica.:-)

| Mercorea_Petrica_1995 a răspuns:

Modelul te rog...

| Vasile_Ursut_1976 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, Allview x2soul e telefonul.am revenit la setarile din fabrica, am dat si reformatare reformatare....mesajul a revenit si apare dupa fiecare comanda data telefonului.