| emanuelregele a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu HTC 310. Deci descarc un joc mai mare(ex. Asphalt8), apoi vreau sa mai descarc ceva, dar nu mai merge zice ca spatiul este insuficient. Asa ceva nu este posibil deoarece am card de 8 gb si mai am disponibil 7gb. Am incercat chestia de pe google dar nu a mers am nev de ajutorul vostru va rog mult, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lăscan_Robert_1997 a răspuns:

La HTC 310 nu se instaleaza jocurile pe card, cardul il ai degeaba...si eu ma confrunt cu aceasta problema

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

In primul si in primul rand cand descarci o aplicate, un joc ceva se va instala in memoria interna. Poti sa ai si card de 128 GB, atat timp cat memoria interna este plina nu poti instala nimic.

Din acest motiv este recomandat ca pozele, filmele, fisierele, descarcarile sa le pui pe card sd si aplicatiile, jocurile, sa se afle in memoria interna.