| mtw123 a întrebat:

Am un abonament la digi optim nelimitat rural și nu am net doar 3 G, aveți idee de ce?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aria de acoperire 4G este cu preponderenta in jurul oraselor mari si a locurilor cu trafic intens.
Fii bucuros daca ai 3G, cu cativa ani in urma la multe sate nici 2G nu a fost, iar 3G a fost mai rapid decat net-ul pe multe retele de cablu in orase.
Doar pretentiile au crescut brusc, instalarea echipamentelor dureaza (si costa) mai mult. happy

| j1NNNx a răspuns:

Depinde si de locatie. in unele locuri ai 4G, in altele nu. daca nu ai un centru cu semnal, nu ai de unde sa ai semnal bun, la sat de obicei nu prea prinzi 4G

| ViruseZ a răspuns:

Nu est acoperire unde esti tu.

| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai in zona in care te afli 4G.
In al doile rand Vezi daca telefonul are 4G
Daca are, seteaza-l pe 4G, dar nu este recomandat decat intr-o zona cu acoperire sigura 4G.

| Ghurgh a răspuns:

Probabil la tine in Oras, (Sat) nu prinzi 4G. La mine in sat, de abia prind 4G.