| DianaTt a întrebat:

Am un Huawei y530 si nu imi merge internetul. Am abonament si 60 de mb. Am crezut initial ca nu am setarile la telefon asa ca am intrat la >*100#- Setari >automate- >toate- am primit mesajele, am acceptat setarile, dar tot nu merge. Ce pot face?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea folosi Mb, trebuie să activezi conexiunea/traficul de date happy

Toate cele bune.

| MrBiology a răspuns:

Intra in setari->retele mobile->numele punctelor de acces->APN nou(in dreapta sus un ai meniul) si completezi astfel:
Nume: pui un nume
APN: daca esti in Vodafone: live.vodafone.com
MCC:226
MNC:01
Protocol APN:
IPv4

Celelalte spatii le lasi necompletate. Daca nu esti in Vodafone cauta pe net "apn pentru..." si zici in ce retea esti. La mine a mers asa. Succes!