| Kolors a întrebat:

Am un iphone 4 (nu 4s) si imi cere sa activez contul icloud pe mail dar nu mai stiu parola de la mail.Stiu datele contului icloud.pot sa-l fac cumva sa mearga din nou? Daca il dus la un service gsm il poate face?

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Din cate stiu, si bine stiu.
Daca ai factura telefonului atunci o scanezi sau o fotografiezi, le-o trimiti celor de Apple iar in cursul a cateva zile iti vor raspunde prin email daca iti accepta dovada ca telefonul e al tau si nu-i furat.

| Mrwazz a răspuns:

Daca stii sa vorbesti engleza la un nivel mediu ai putea suna la ei la reprezentanta sa le spui problema si se va rezolva.