| Fufletu a întrebat:

Am un iphone 4 pe care l-am blocat si nu mai am ce sa fac cu el ca nu mai stiu parola, cam cat as primi daca il vand pentru piese?

6 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Salut, daca l ai blocat cu acel cod din 4 cifre pentru ca nu ti-l amintesti, il bagi in recovery mode- il inchizi si in timp ce ti apasat butonul home il conectezi prin cablul usb la computer cu itunes deschis, apoi dai restore si o sa mearga sigur

| andrei690 a răspuns:

Ti apasat butonul home pana se aprinde si apare imagine cu itunes pe ecran happy

| Andutu21 a răspuns:

Suni la un centru de reparatie si intrebi.

| kornelus a răspuns:

Salut!
Procedezi in felul urmator:Mergi la un service de reparatii telefoane,si specifici acolo ca este blocat(daca nu cumva se uita ei inainte).
Dupa se uita iti va propune un pret,dar sa stii ca nu vei primi atata pe el.
Se poate vinde(carcasa,display,baterie, butoanele de volum, de pornire, etc)
Nu sunt de specialitate, dar cam 100-150 lei cred caci tot primesti!
Sper caci ti-am fost de folos!
O zi mirifica!
Numai bine!

| Fufletu explică:

Problema e ca telefonul a fost al cuiva care si.o uiatat parola la icloud. Eu am facut contul meu ca si cont secundar si cand o sa i-l dau la service nu cred ca mai are ce sa faca cu el daca nu mai am parola la contul principal de icloud.

| iasminamaria9 a răspuns:

Depinde de telefon. Ori te duci ori suni la un centru care se ocupa cu asa ceva, iar acolo vei primi toate informațiile si Explicațiile.