| DavidAbcd a întrebat:

Am un iPhone 5 la care nu imi funcționează data si ora. Eu il setez la o anumită ora iar el merge cât timp sunt activ pe el. Când il închid se resetează la ultima ora setată de mine (este pus pe autoreglare) Care ar fi problema si cum s-ar putea rezolva problema? PS: la un service mi-au spus ca ar putea fi de la cartela dar am pus alta cartela pe telefon si la fel imi făcea.

1 răspuns:
| AtomiX a răspuns:

Incearca sa il scoti de la autoreglare, atunci el se actualizeaza de pe net, nu conteaza de data pui tu. daca nu merge, uita'te la fusul orar, ar putea fi setat pe alta tara care are GMT +/ - diferit decat al Romaniei.