| viktor7 a întrebat:

Am un iphone 5s cu r-sim blocat pe JP softbank, vreau sa va intreb daca pot sa fac update la soft de la 7.1.1 pe care il am acum la ultimul soft- 8.1. in acest moment imi merge 3G, vreau sa va intreb daca 3G mi-ar mai functiona sau telefonul ar mai avea semnal daca ii fac update?

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Nu poti sa iti actualizezi iOS-ul cu 3G/4G, ci doar prin Wi-Fi OTA (over the air) sau prin conectarea iDevice-ului la pc/laptop si sa il actualizezi prin iTunes.