| Dei17MI a întrebat:

Am un Nokia c3 si am bagat codu corect!
Dupa ce am mancat am bagat acelasi cod si imi zice cod incorect(Nu a umblat nimeni la el)

Răspuns Câştigător
| Lukiano a răspuns:

Am avut si eu o astfel de problema, doar ca la mine cauza a fost butonarea telefonului fara stirea mea de catre un membru al familiei.
Daca la introducerea codului apar mai multe greseli de introducere, telefonul ramane blocat pentru o perioada de 30 min, maxim o ora. Dupa aceasta perioada daca i se introduce codul corect, va functiona fara probleme.

Mai exista si posibilitatea ca tu sa fi uitat o cifra din cod iar daca se incearca fara succes introducerea sa de mai multe ori, chiar daca se introduce corect, telefonul nu il va mai accepta o perioada.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoTimeToWaste a răspuns:

Acum depinde si ce ai mancat... In mod normal codul nu poate sa se schimbe de unul singur...