| cripsontyphoon a întrebat:

Am un Nokia c5-03 cumparat acum un an de la cosmote si as vrea sa imi cumpar un Samsung glalaxy s3, dar nu am suficienti bani. eu as vrea sa dau telefonul meu prin programul buy back. vreau sa imi spuneti cam cat as primi pentru el. telefonul merge asa cum l-am luat adica excelent nu are urme si mai ales are garantie. Eu vreau sa il dau prin programul buyback, sa obtin o reducere si sa dau de la mu=ine diferenta. astept raspunsurile voastre ( nu de genu - du-te si intreaba la cosmote ), doar din experiente voastra si dau funda.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
NU iti recomand sa dai vreun telefon la BuyBack! Poate doar cele foarte vechi! Pentru ca ei iti dau intotdeauna jumatate din valoarea telefonului! NAIBA, ai castiga mai multi bani daca l-ai duce la amanet! Iti recomand sa il pui pe okazii, cu siguranta vei iesi mai bine!
De exemplu, daca duci un iPhone 4S 64GB la Orange (Care nou este acum 3400Ron), Primesti o reducere la iPhone 5 de 200EURO! ASTA INSEAMNA 900Ron! Pe OKAZII Il vinzi usor cu 1700Ron!
Sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| xDr0gs a răspuns:

400 de lei iei maxim pe el.

| Sika13 a răspuns:

Da dar nu stiu cata reducere iti vor da poate 10% sau 20 % asta inseamna vreo 1 milion si cv 2, apropo se merita bani pentru S3