| fyrelord a întrebat:

Am un Nokia Lumia 920, care l-am cumparat din Germania, si as vrea sa stiu daca pot sa-l decodez, ca am inteles ca nu se poate.

2 răspunsuri:
| Mihaitza009 a răspuns:

Se poate decoda la un service gsm dar sa stai langa el cand il decodeaza pentru ca daca il baga in service este posibil sa ia piese din el

| criss89 a răspuns:

Decodare, deblocare cod restrictie retea Nokia orice model. Calcularea codului si decodarea, se face pe baza informatiilor citite din telefon, prin cablu de service cu o interfata speciala. Nu se poate debloca pe baza IME-ului! Nu se intervine hardware sau software asupra telefonului Nokia. Codul astfel calculat, se introduce din tastatura.asta in functie de RM-ul telefonului.succes