| BolonitZze a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S2 Plus cumparat de o saptamana si nu stiu daca este normal ca bateria sa se descarce singura. Deci astazi nu l.am folosit aproape deloc si mai are 70%, Ecranul are luminozitatea la 0 cum s.ar spune, iar wi.fi nu este pornit.Inteleg ca are ecranul foarte mare, dar nu cred ca ar trebui sa manance atat de multa baterie din moment ce l.am deschis doar pentru a ma uita la cat este ceasul si + ca este pe modul de economisire energie.
Funda pentru cel mai detaliat raspuns.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice smartphone consuma baterie multa, sa nu te astepti sa te tina mai mult de 2 zile, iar daca il folosesti intens nici macar o zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu. bateria nu se formatează. Cele pe bază de LITIU, ca cele Li-ION, nu se formatează. formatarea se face din fabrică xD.
Şi eu am. şi se descarcă repede din cauza bateriei slabe.şi a ecranului uriaşlaughing

| WaNt3D1856 a răspuns:

Telefonul tau baga un pai si ''suge" bateria =)
Dai revenire la setariile fabricantului.

| gigatunet92 a răspuns:

Pai daca l-ai luat de o saptamana stii ca trebuie sa il lasi sa se descarce complet si dupa aia 12 ore fara pauza la incarcat nu?
ca altfel nu o sa se poata formata bateria si daca se va formata cate 1 ora doua (de exemplu) o sa ti se descarce repede iar dupa ce l-ai bagat de 3 ori la incarcat 12 ore o sati dureze mult dupa aia (cam cat o zi...)

daca face asta inseamna ca are el o defectiune sau ori ai uitat ceva deschis la el care merge in continuu si de aceia ati mananca bateria asa ca at trebui sa stingi cam tot ce ar putea dura mult...pentru telefon.

| alexandrustefan10 a răspuns:

Te inteleg perfect si eu mi-am cumparat un s2 plus si am patit la fel, peste noapte mi se ducea cam 20la suta.Eu cum mi l-am cumparat mi-a aparul o actualizare software si nu am facut actualizare am lasat-o acola si bateria mea tine chiar si 4-5 zile si ma joc in fiecare zi si pe net si nu am nici o problema dar cand mi-a disparut actualizarea, bateri se duce cam intr-o zi.L-am stins dupa ce l-am incarcat si mi-a aparut iarasi actualizare si nu am mai avut progleme.