| Hang0ver a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 vrea sa actualizez android ul la 5.0 voi pierde garanția dacă folosesc Samsung kies

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă faci update oficial, folosind Kies, NU pierzi Garanţia!

Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Daca update-ul pe care vrei sa il faci tu este neoficial, vei pierde garanzia.

| Nede a răspuns:

Din cate stiu eu S4 merge actualizat automat cu Android 5.0, dar nu stiu daca a aparut deja pentru acest model.

| Gabi001 a răspuns:

Nu vei pierde garantia dar poti mai usor sa intri in satarile telefonului si sa ii dau update. Faci cum vrei dar nu vei pierde garantia, doar daca ii faci root o pierzi!