| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am un Samsung galaxy trend 2 lite si nu il pot face root. Mi-am instalat KingoRoot pe telefon si am dat " click to root" pentru al root-a iar mai apoi se incarca procesul de root pana la procentajul de 90% iar mai apoi mi se stinge si se aprinde la loc... ce sa fac? Cum pot root-a acest telefon? Am mai avut multe telefoane dar pana acum asta ii singurul ce respinde root-area. Nu vreau sa imi raspunsuri fara sens!

5 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Nu poti roota orice telefon cu un singur program. Incearca sa rootezi cu KINGROOT, KingoRoot este doar o copile dupa kingroot, daca nu reusesti nici cu kingroot, foloseste un calculator.

| NONAME113 a răspuns:

Incearca cu root genius

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Nu m-ati ajutat deloc! Am fost nevoit sa ma descurc cautand pe forumul celor de la xda. Developers. Am flashuit telefonul din Odin prin usb cu imaginea twrp. Dupa care am intrat in recovery si am instalat arhiva SuperSu si am primit root.

| ioanoanea15 a răspuns:

Nu iti respinge rootare. Acest telefon probabil nu suporta kingroot. Incearca cu alt root. Trebuie sa stii ca nu exista un anumit program care sa poata roota orice telefon. Fiercare telefon poate fi rootat doar cu anumite programe nu cu oricare.

| Anaconda3 a răspuns:

Pai nu toate telefoanele merg sa le faci root, incearca si cu framaroot si daca nu merge incearca cu un pc