| Zdog a întrebat:

Am un Samsung galaxy Young si se blocheaza des touchscreenul, ce pot sa-i fac?

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sa-i schimbi touch-ul, e dus.

| LTAA a răspuns:

Cumpără alt telefon, astea foarte ieftine sunt prăpăd.

| Mihai1810 a răspuns:

Data viitoare ia-ti un telefon scump si bun nu ietin si prost

| LenoreVoldaren a răspuns:

Este și normal, Galaxy Young nu este făcut pentru jocuri și multe chestii complexe. Probabil că tu îl supra-soliciți și se blochează touch-ul. Dă-i restart și dacă merge la fel, resetează-l la valorile din fabrică, astfel ștergi totul de pe el. Și nu-l mai încărca cu prea multe aplicații. Succes!

| Imstrong a răspuns:

Sa-l vinzi si sa-ti iei altul ca asta e cam stricatwinking

| Zdog explică (pentru Imstrong):

Imi spui cum sa-mi conving parinti, anul asta am cam schimbat 2-3 telefoane big grin

| LTAA a răspuns (pentru Zdog):

Spune-le "verde-n-față".

| ionut258 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon, sincer, e cam vechi androidul pe el si probabil de aceea se blocheaza la putinele dintre aplicatiile noi cu care mai e compatibi; iti sugerez sa iti instalezi alt rom pe el daca te descurci, eu folosesc hyperion 8
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2457022
daca ai nevoie de ajutor te ajut cu placere pe privat:)

| ionut258 a răspuns:

Care tot comentati ca e naspa telefonul ganditi-va ca a fost lansat in 2011.

| Zdog explică (pentru ionut258):

E Samsung Galaxy Young s6310 nu Y!

| OchiiCaprui a răspuns:

Umbla mai finut pe el, sa fi curat cand il folosesti, dar cel mai bine ii cumperi un touch sau il duci la un reparator.