| ionut1alexandru a întrebat:

Am un Samsung s4 de 16 giga si am instalat cateva jocuri cam de 1 giga si mai am liber vreo 8 giga si imi zice ca am memorie insuficienta daca mai instalez ceva,ce trebuie sa fac ca sa folosesc spatiul liber fara ca sa imi zica asa, dau funta

3 răspunsuri:
| Dasija a răspuns:

Daca le pui de pe magazin play de obicei iti cere de 3 ori spatiu disponibil(ex: un joc de 12m e pe magezin play 36m chiar daca iti sctie ca e de 12m) daca vrei mai multe jocuri ai putea sa iti instalezi de pe net apptoide. Si eu am avut aceeasi problema si acum imi merge.

| ionut1alexandru explică (pentru Dasija):

Inteleg ca ia mai mult spatiu dar totusi 8 giga mai am nu cateva sute de mega, nu ar trebuie sa conteze, o sa incerc asa sa vad daca o sa meargawinking

| Dasija a răspuns:

Stiu ca e mult spatiu ramas dar daca nu merge de pe magazin play... Si eu am avut mult ramas pe tableta. Nu stiu ce are magazin play de cere mai mult decat ar trebui. Si nu mereu cere de 3 ori mai mult. Cateodata cere si de 4-5 ori sau de 2 ori. Oricum mie mi s-a rezolvat asa si sper sa mearga si la tine. Sper ca am ajutat.:-)