| Canciu_Alina_1972 a întrebat:

Am un Sony xperia M2, nu mai am semnal nicaieri, nu e din cauza cartelei stiu asta deoarece am incercat si cu alta si tot nu merge ce sa fac?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Incerca o resetare din fabrica.
meniu-setari-copie de rezerva -reinitializare date fabrica cu optiunea remve bifata(atentie, sterge tot salveaza tot ce ai).
Daca problema persista posibil sa fie softul sau chiar slotul sim din telefon.

| Zedge a răspuns:

Resetare din fabrica, eventual uite-te sa nu fie pe modul avion, iar daca tot nu merge tu la service cu el, daca ai garantie mai bine il face gratis.

| MarianAsh a răspuns:

Pornind de la premisa că cineva a modificat o opţiune în telefon poţi reseta la default valorile telefonului. Este o comandă prin meniu sau poţi încerca cu codul *#*#7780#*#* (apoi butonul de apelare)! Atentie, se vor pierde toate datele din telefon! salveaza agenda si tot ce ai pe telefon.
Un ghid găseşti şi aici: http://youtu.be/MMrKZFNHlAc