| Moldoveanu_Elena_1990 a întrebat:

Am un telefon Allview A4ALL iar peste 90 la suta din baterie este folosita de Sistemul Android.Cum pot sa il inchid sau pot face ceva ca sa nu imi mai consume atata baterie?

Răspuns Câştigător
| SmokeDeejay a răspuns:

Nu poţi să opreşti Sistemul Android pentru că acela este sistemul de operare şi nu ai ce să îi faci.
Dacă vrei să te ţină mai mult bateria : nu mai tine wi-fi on decât când ai nevoie, luminozitatea să fie mai mică de jumate, conexiunea cartelei să fie pornită doar când ai nevoie şi să descarci de pe magazin play o aplicaţie care curăţă memoria ram. happy

| Moldoveanu_Elena_1990 explică (pentru SmokeDeejay):

Multumesc pentru sfaturi dar eu deja le folosesc.Ma gandeam daca pot face ceva ca sa nu mai consume atata baterie. Il am de un an si pana acum nu mi s-a mai intamplat.

1 răspuns: