| Floryn9 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160 si nu stiu la ce se refera "clipboard-ul", la ce ajuta si unde il pot gasi?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

In programe, clipboard-ul e o memorie in care poti plasa text pentru a-l putea copia si in alte parti, in alte mesaje sau in alte aplicatii. De exemplu se spune ca Galaxy Ace are un clipboard special care iti permite de exemplu sa iei text dintr-un sms si sa-i dai paste in alt program, de ex whatsapp probabil. Eu nu am telefonul asta doar citesc ce se scrie pe net. Deci practic cand dai copy la o bucata de text ea merge temporar in ceea ce se cheama clipboard. De acolo ii poti da paste nu doar in alt mesaj sms sau mms dar si in alte programe. Nu stiu daca il poti accesa fizic, cred ca e un feature nu musai o aplicatie pe care s-o poti porni ca pe mail. Uite cum spun ei ca se procedeaza pentru acest copy paste

http://www.knowyourmobile.in/......galaxy-ace

https://productforums.google.com/forum/#! topic/gmail/M9ggloh_dvg