| Bădumpss a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S3 mini de aproape un an și de ceva timp cablul usb (pe care îl foloseam pentru încărcare) nu îmi mai încarcă telefonul. Am avut și un încărcător, dar am călcat pe el și de atunci nu îl mai folosesc. Cu cablul, a ajuns să îl foiesc în toate pozițiile până când o găsesc pe cea corectă pentru a mi-l încărca. Asta, dacă peste câteva secunde nu revine la normal și nu se încarcă. Așa că l-am schimbat cu altul care face acum la fel. (Cablurile fac la fel și la celelalte telefoane, dar mergeau bine la început.) Ce s-a întâmplat cu ele? De ce face așa și ce pot să fac să repar asta? Nu vreau să dau bani degeaba pe alt încărcător care să facă la fel.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Problema e de la cabluri, li s-a stricat mufa si nu mai fac la fel de bine contact cu telefoanele. Singura varianta ar fi sa cumperi alt cablu.

| OneCs a răspuns:

Cumpărați un cablu nou.
E singura soluție, ți s-a rupt vreun fir de la încărcător și nu mai atinge bine. Mi sa întâmplat și mie.Dar sa cumperi un cablu ispre pentru telefonul tău.