| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Am văzut ca acum mai nou a apărut la Telekom o nouă ofertă și anume "GigaWeek", însă eu nu o pot activa, toti prietenii mei au GigaWeek primind un gb de net pe săptămână iar eu primesc doar GigaWeekend, adica un gb de net doar sâmbătă și duminică, ceea ce este foarte nasol. De ce nu pot să primesc si eu netul săptămânal? De fiecare dată când trimit mesaj să activez opțiunea îmi spune ca nu sunt eligibil să activez GigaWeek. Soluția? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Muta-te la alt provider, unde ai 30-40 Gb lunar, sau chiar peste.

| octav005 a răspuns:

Si eu tot pe cartela sunt. si inainte primeam doar in weekend. acum primesc si saptamanal.
trebuie sa ai o optine activa, adica daca incarci cu 5 euro cum este cazul meu. activezi optiunea extra s. si ai 500mb net, nelimitat in telekom si 150 min parca in alte retele, daca incarci la timp se dubleaza bonusul.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, am dat mail la Telekom si am fost lamurita: pentru a beneficia de acest bonus trebuie sa ai mereu credit in cont inainte sa se reactiveze extraoptiunea, astfel incat aceasta sa nu se dezactiveze. Probabil asta a fost problema si la tine. O zi frumoasa!

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Ei primesc 1 gb de trafic de date saptămănal pentru că au abonament la TELEKOM/Internity.

Mi se pare că GigaWeek şi GigaWeekend sunt una şi aceaşi, insă sper că ştii mai bine ceea ce spui.

CONCLUZIE: E net, e puţin (cel puţin pentru mine). Pentru că nu mă ţine mai mult de 2 ore 1 GB dacă vreau să download-ez, să joc ceva Fifa, Clash. să mă uit pe YouTube, sau să stau pe Facebook, sau Viber.
I-aţi wi-fi ca să ai net. nelimitat şi să ai o tab. de 5000 mAh ca sa stii ca nu mai ai nici-o treaba multe ore!

Funda?