| MJo a întrebat:

Am vrut sa descarc ceva de pe net, dar s-a descarcat un program(dintr-o sursa necunoscuta) si din greseala l-am instalat. L-am descarcat pentru ca am crezut ca e altceva. Dupa instalare au inceput sa se instaleze mai multe aplicatii, iar telefonul dadea foarte multe erori. Am dat „revenire la setarile din fabricatie", dar degeaba. Dupa resetare mi se instaleaza automat acele aplicatii si nu pot face nimic. Nu pot fi dezinstalate. L-am resetat de mai multe ori. Am incercat sa schimb android-ul cu „odin" dar nu mi-l citeste. Am incercat pe 2 pc-uri. Pc-ul il citeste, dar „odin" nu. Nu ar fi o problema pentru mine, dar nu mai pot face nimic pe telefon. E un virus. E ca si cum ar fi fost acolo dintotdeauna. Mentionez ca am Samsung Galaxy S2 (i9100).

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Incearca sa.l scanezi cu antimalware YAC.IL GASESTI PE GOOGLE.

| MJo explică (pentru express11):

Nu pot descarca aplicatia. Nici la "contul google" nu am apucat sa ma conectez. Cand activez wi-fi-ul se descarca aplicatii incontinuu. Daca le dezinstalez se descarca din nou. Unele nu pot fi dezinstalate. Pot folosi Malwarebytes de pe PC pentru scanarea telefonului?

| express11 a răspuns:

Da poti folosi yac, il descarci in pc, si scanezi telefonul. bafta!