| CosminComan75 a întrebat:

As vrea sa cumpar un soft care decodeaza telefoane pe baza de imei. Mi-ar putea da cineva un link de la vreun soft ceva? Cam cat ar costa?

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Cam ilegal si unele sunt fake, nu prea poate nimeni sa iti recomande deoarece unele nu functioneaza si e pacaleala.
Doar cei care au lucrat sau lucreaza la gsm poti sa ii intrebi, sa stii ca nu functioneaza la toate telefoanele si softul ala te pune sa platesti in functie de telefon sa stii happy si pe ce e codat, de ce crezi ca decodarile la iphone costa 2-3 milioane in functie de unde este codat? ca totusi si softul ala cere ceva.