| EduardAndreii a întrebat:

Aș vrea să îmi cumpăr un Samsung Galaxy S20 dar nu știu dacă să aleg varianta 4G sau 5G. Sunt pe DIGI, sunt din Suceava, dar la ora actuală DIGI nu are 5G în Suceava. 5G mai prind de 2-3 ori pe an la București sau Iași când mai merg. Și uneori mai bag câte o cartelă d-asta cadou Orange Prepay și prind 5G și în Suceava. Care să o aleg?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Parerea mea este sa iti cumperi varianta 5G ca sa fii pregatit pentru "viitor" cum s-ar zice.
Oricum S20 il gasesti doar second-hand, asa ca de ce sa nu iei 5G? chiar daca acum folosesti 4G peste un timp poate o sa vrei 5G!

| lpavel a răspuns:

5G nici nu este peste tot! Inca nu e dezvoltata prea bine aceasta retea, deci nu merita sa platesti mai mult pentru ceva ce abia il poti folosi! Deci alegi 4G!