| compcris00 a întrebat:

Asa o intrebare.
Computerul meu dual core 3ghz, geforce 210
Telefonul meu Huawei u8650
Stiti as vrea sa-mi i-au o placa sa ma joc in toate jocurile
Dar as vrea sa am alt telefon ca acesta nici skype nu poate tine (n-are memorie suficienta)
CE ZICETI daca ati fi in locul meu sa alegeti in a fi ca un gamer sau un tip cu mob?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vinde si telefonul, ia cel mai ieftin telefon cu care poti sa faci ce face un telefon - SMS si vorbit, atit. Restul baga in calculator. Eu asta as face.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Stii imi trebu si un mob decent ca sa intru pe net, filme, nu stiu ce acolo, dar imi trebu si placa ca sa ma joc.
Placa video e mai bine deoarece te joci, dar cum eu trevin a 9-a si vin examenele, decit sa stau ca un zadrot(omu care e obsedat de ceva) in comp ar fi mai bine un mob.
O *** ce alegere grea...

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Nu e mai bine un rahat de desteptfon. Vrei sa te chiorasti la un rahat de ecran de citiva inchi?

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Mda... mai vad ce-o sa fac

| Sn4k3 a răspuns:

Spune-mi cati bani ai la dispozitie si iti spun ce placa poti cumpara si la fel si cu telefonul. Apropo ''iau'' nu i-au (doar ca sa stii ).

| master77 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, o placa video buna e intre 700-1000 lei dar trebuie sa ai si ram, majoritatea jocurilor incep sa ceara 8gb ram. Un telefon decent e tot pe acolo, poti sa joci jocuri hd pe el sau poti sa iei un telefon cu android(cel putin kitkat) pe la 3-400 lei(Motorola moto E, probabil cel mai bun din categoria lui de pret) si o placa la 600 lei(gtx 750ti sau radeon 260X), dar nu o sa iti mearga jocurile recente la rezolutie full-hd cu detalii la high.

| compcris00 explică (pentru master77):

NU CLAR eu am vreo 670 ron, dar nici nu stiu ce sa iau.