| CosminCConstantin a întrebat:

Auziti eu am cartela Vodafone si am blocato am gresit codul pin si cum fac sa aflu codul puk numarul este 0725509915 daca imi puteti zice care este codu puk direct Funda + vot

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem cum să-ţi zicem DIRECT codul puk!

"Ce trebuie să fac dacă mi-am blocat codul PIN?

Dacă introduci codul PIN de 3 ori greşit, telefonul îţi va cere codul PUK pentru deblocare. Primeşti codul PUK la cumpărare, împreună cu SIM-ul, dar dacă nu mai ai cartela iniţială, poţi afla codul PUK din contul tău MyVodafone, secţiunea Administrare utilizator > Codul PUK sau din ghidul *222 alege ramura 5 "Meniu Urgenta" apoi ramura 3 "Cod PUK" sau prin apel la *100# alege ramura 9 "Meniu Urgenta" apoi 3 "Cod PUK" si urmeaza meniul." - SURSA :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum man, trebuie sa imi confirme acel cod, si cum cartela ta este blocata. nu mai ai cum doar sa apelezi tu la *222 de pe un alt nr Vodafone si asculti ce zice acolo.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eh, se mai intampla sa ajungi la codul PUK.dar nu este unul fix!
Bursuc stie mai bine cum sa ajungi acolo (MyVodafone - Administrare utilizator - Cod PUK)

Succes!

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Daca ai incercat sa introduci codul Pin de numarate ori trebuie sa introduci codul Puk care este mai lung! Cand ai primit cartela ai primit si un plastic mic patrat, acolo scrie si codul Pin si Puk, daca ai pierdut si acel plastic du-te la magazinele Vodafone, ei te pot ajuta sa-ti recuperezi codul Puk/Pin!

Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa!

| tomi10 a răspuns:

Buna am patit la fel si eu exact asa dar sunt pe Orange nu conteaza nu poti sa mai faci nimic am incercat si eu codul se afla pe carcasa o sa fie un cod mic succes

| Mihai_Elena_1966 a răspuns:

Buna ziua.Va rog să mă ajutați să îmi găsesc codul puk pentru Nr Vodafone 0732889352 pentru că am blocat cartela.Multumesc.