| Mikasa707 a întrebat:

Aveti incredere sa cumparati telefoane mobile de pe site-uri gen olx.ro, tocmai.ro, okazii? Ati mai cumparat?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul sad

NU vă mai "aruncaţi" banii degeaba!

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

Nu prea, eu mi l-am luat pe al meu de pe eMAG.

| Pool77 a răspuns:

Da,am facut mai multe negoturi daca nu te pricepi nu te baga.
Eu de exemplu nu cumpar nici o data prin posta doar daca ma pot vedea cu vanzatorul altfel intelegerea cade oricat de atractiva sa fie.
De exemplu aveam in zilele astea o intalnire cu un detinator de iph 6, toate bune ne intalnim si incepea cu dume "1800, acum ca trebuie sa ajung la spital dume de astea prentru prosti" iar dupa ce i-am spus stai ma sa uit la el, daca tot dau 1800 sa cumpar ceva bun.Si a inceput cu de alea cum ca sunt pretentios si ca la banii astia nu-mi vinde **** si chestii, iar dupa ce intru in sms-uri pe o pagina alba vezi surpriza dungi verzi-negre si rosii, pixeli morti. L-am si lasat acolo, a patit un prieten cu iph 4s s-a intalnit cu vanzatorul era iarna -10 grade afara, iarna desigur toate bune se uita la el 2 minute gata luat, merge el acasa il baga la incarcat si dupa 10 minute se stinge brusc laughing Avea o problema hardware, care se rezolva pe moment daca il puneai la rece, aici ma refer chiar la rece in congelator si pana se incalzea merge super ok.L-a si vandut in ziua aia.

| bbb123 a răspuns:

Da, e ok, incearca sa faci negot-urile fata in fata, dar niciodata sa nu mergi singur, gen am un prieten care si-a vandut telefonul ( Iphone 5s ), era singur, cel caruia ii vindea telefonul mai avea 2 cu el, dupa ala i-a zis daca poate sa-l vada, se uita aiurea la el 10 secunde dupa fuge laughing.