| monique2012 a întrebat:

Am facut niste poze cu un telefon Samsung galaxy s4 si s-au salvat pe cardul sd, dar cand am vrut sa le vad. apareau niste pictograms mici negre..ca si cum ar fi crapate.Am incercat sa le descarc p laptop, dar nici asa nu le citeste.
Oare ce s-a intamplat? Cum pot recupera pozele?
Am dat un restart la telefon si din 350 d poze mai erau 80 dar si alea tot imposibil de deschis.
Putin ajutor, va rog?
Multumesc

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Buna.
cu ce ai incercat sa recuperezi acele poze? ma refer la aplicatii.
dupa reset al s4 nu s-au restaurat toate pozele din contul google?
cartela mini sd o ai conectata la pc/laptop cu un adaptator sd/minisd, sau ai conectat telefonul prin cablu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virusul din telefon a schibat formatul pozelor si nu le mai poate deschide. Tot virusii au sters din poze, pentru ca asta e rolul lor. Imi pare rau dar nu mai poti face nimic.Deviruseaza telefonul si cardul sd, pentru ca introduci sd cardul si in alte dispozitive si virusezi tot.

| Anonimul95t a răspuns:

Buna, posibil sa fi luat vreun malware{prograrau intentionat} posibil sa fie ransomware ai putea incerca sa descarci aplicati gen :bitdefender, malwarebytes anti-malware, avast e posibil sa scoata malware dar e posibil de asemeanea sa stearga si pozele care au ramas si pentru asta nu imi asum nici o vina! s-au posibil ca malware-ul sa fie sters dar poze sa ramana criptate mult noroc si ai grija ce mai descarci!

Răspuns utilizator avertizat