| Maria_Aly_1993 a întrebat:

Bună am și eu o problema..Telefonul meu nu îmi accepta cartela...Adică când o introduc apare cartela inserata și când o scot cartela scoasa, dar nu am semnal... Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai simul ars, sa zica asa.Il poti schimba la operatorul de telefonie la care esti.Iti copiaza contactele in alt sim.Gratuit.

| dannyel86 a răspuns:

Verifica intai cartela sim. Daca are semnal pe alt telefon, nu la ea este problema. Daca semnalul lipseste si pe alt telefon, cartela sim trebuie schimbata, gratuit sau contracost, in functie de politica operatorului de telefonie mobila. Asa cum s-a precizat, se poate ca telefonul sa fie codat pe o anumita retea. Incearca mai intai sim-ul pe alt telefon.

| dannys a răspuns:

In alt telefon merge cartela? daca merge cartela in alt tel o fi telefonul codat in alta retea.

| AnKuXor a răspuns:

Problema de telefon.